10.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Криумчари ангажирале мигранти на плантажи со марихуана во Албанија

Најчитани вести

Албанската полиција објавила дека криумчари регрутирале мигранти да работат на илегални плантажи со канабис во Скрапер.

Во акција во која пред неколку дена уапсени се 16 лица и откриено 28 парцели на кои се одгледува марихуана, констатирано е дека организаторите ангажирале голем број мигранти, претежно од Блискиот исток, како би работеле на плантажите со марихуана.

Истрагата покажала дека поедини полицајци од Скрапер исто така биле вмешани во прикривање на криминалот.

Полицијата направила сники од воздух на кои се гледаат парцели со садници канабис.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести