18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Крис Џенер ги следи сопствените ќерки: И таа лансира своја сопствена линија

Најчитани вести

Кланот Кардашијан-Џенер има голем број лични брендови, вклучувајќи ги линиите за козметика и шминка на Ким и Кајли, а сега е време и мама да претстави нешто во тој профитабилен бизнис.

Крис Џенер е менаџер на своите ќерки, кои потпишуваат разни линии за козметика, но наскоро таа своето име ќе го стави на производите за убавина.

Неодамна регистрираше неколку марки за маскирање кои го носат нејзиното име.

Во едно од интервјуата таа изјави дека отсекогаш бил нејзин сон да има своја линија на козметика.

Ким и Кајли потпишуваат успешни линии на шминка и разни формули против стареење, а мама наскоро ќе им се придружи на тоа патување. Крис успешно ги држи сите конци во свои раце, кога станува збор за деловната активност на ова славно семејство.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com