1.8 C
Skopje
Monday, January 30, 2023

Кристијан Ериксен со кренат палец се заблагодари за поддршката

Најчитани вести

Кристијан Ериксен, данскиот фудбалер кој колабираше на теренот за време на првиот натпревар на неговиот тим на Европското првенство оваа година и претрпе срцев удар, но беше успешно оживеан, објави фотографија од болницата на Инстаграм денес. Тој до неа напиша дека се чувствува добро.

„Јас сум добро – со оглед на околностите. Сè уште чекам некои тестови во болницата, но се чувствувам добро“, напиша тој покрај фотографијата на која лежи во кревет, се смее и го крева палецот.

29-годишниот играч на Интер одеднаш падна и изгуби свест во 43-та минута од натпреварот против Финска, па медицинскиот персонал на теренот го реанимираше неколку минути пред да го однесе во болница. Подоцна беше потврдено дека доживеал срцев удар.

„Ви благодарам многу за вашите љубезни и неверојатни пораки за поддршка што ги добив од целиот свет. Тоа значи многу и за мене и за моето семејство “, напиша Ериксен и додаде:„ Сега ќе навивам за данските момчиња на следните натпревари. Играјте за цела Данска “.

Вториот натпревар на Данска во групата Б го игра во четврток, 17 јуни, кога ќе се соочи со Белгија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести