7.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Кристијано Роналдо најави венчавка со Георгина

Најчитани вести

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо во емисијата „Добро утро Бритаијо“, со Пирс Морган, најави дека наскоро ќе се венча со неговата девојка Георгина Родригез. Роналдо објаснил дека таа е љубовта на неговиот живот и дека во блиска иднина ќе и подари прстен и ќе ја побара за жена.

Португалецот објаснил дека тоа ќе ја усреќи и неговата мајка и дека тоа отсекогаш било нејзиниот сон.

„Гоергина многу ми има помогнато во животот. Се разбира дека сум заљубен во неа. Еден ден ќе се венчаме. За тоа сонува и мојата мајка. Георгина ми го отвори срцето, а и јас на неа“, изјавил Роналдо.

Роналдо со Георгина ја има ќерката Алан, а сурогат мајка му го родила синот Кристијано Јуниор и двегодишните близнаци Ева и Матео. На едната сурогат мајка и платил 12, а на другата 19 милиони евра.

Роналдо изјави дека со Георгина се заедно од 2016 година, а прв пат се запознале во еден дуќан каде таа работела како продажен асистент. Подоцна повторно се сретнале на некои од настаните.

Георгина едно време открила дека врз неа е направен медиумски притисок, затоа што е во врска со најпознатиот фудбалер на денешницата.

„Не е лесно кога партнерот ти е позната личност, но јас не би го променила тоа за ништо на светот. Тоа што го чувствувам кон него е посилно од било што“, изјавила Георгина.

Роналдо во интервјуто се осврна и на обвинувањата за силување и како тој настан влијаел на неговото семејство.

„Тешко е кога ќе си поиграат со твоето достоинство. Имаш девојка, семејство, деца. А во прашање ја доведоа и мојата искреност, нешто што ми падна многу тешко. Се сеќавам еден ден кога бев во мојот дом со мојата девојка и гледавме телевизија. На вести видовме како се споменува моето име дека го направил ова или она. Во тие моменти слушнав како децата се симнуваат по скалите и веднаш го променив каналот“, изјавил Роналдо.

Португалските медиуми пишувале дека мајката која му го родила првото дете за дискреција и било платено 12 милиони евра. Нејзиниот идентитет не е познат до ден денес, исто како и на мајката која му ги родила близнаците. На неа, Роналдо наводно и платил 17 милиони евра, за да молчи, пишуваа португалските медиуми.Текстот Кристијано Роналдо најави венчавка со Георгина е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести