21.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

Кристенсен е најблиску до Барселона

Најчитани вести

Андрес Кристенсен по завршувањето на сезоната ќе го напушти „Стенфорд Бриџ“. Данецот не успеал да се договори со Челси околу новиот договор, најверојатно кариерата ќе ја продолжи во Барселона.

Кристенсен со доаѓањето на Томас Тухел стана стандарден во првата постава. Тој цела деценија е во Челси, претходно беше дел од Академијата на Челси.

Данецот немал намера да игра за некој од ривалските клубови од Премиер лигата. Англичаните пишуваат дека и Баерн покажува интерес за него, но дека тој решил да се пресели во Барселона.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com