7.8 C
Skopje
Monday, December 5, 2022

Кривичниот суд ја потврди казната затвор од девет години за поранешниот помошник-министер во МВР Ѓоко Поповски

Најчитани вести

Поповски беше осуден на казна затвор од девет години на 22 мај лани, но Апелациониот суд ја укина пресудата и случајот го врати на повторно судење во Кривичниот суд.

Тој е обвинет дека злоупотребувајќи ја службената положба и овластување извршил набавка на 300 возила за МВР во периодот од 2008 до 2012 година и го оштетил буџетот на МВР за 453.570 евра.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести