9.8 C
Skopje
Sunday, October 17, 2021

Кривичниот суд Скопје ја потврди казната од 19 години затвор за Ангела Ѓорѓиевска

Најчитани вести

Кривичниот суд Скопје денеска ја потврди првична казна од 19 години затвор за Ангела Ѓорѓиевска, обвинета за соизвршителство на убиството на Пинета Секондо-Пино.

Судскиот процес за овој предмет од страна на Апелациониот суд Скопје, беше вратен на повторно судење заради вештачењата. Во повторното судење вештачењата беа разјаснати од самите вештачи.

Судењето за овој предмет го водеше судијката Ленка Давидкова, а застапник на обвинението е јавната обвинителка Лидија Раичевиќ.

Прво обвинет во овој предмет е Али Фуркан, но постапката против него не се води од причина што тој е во бегство.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com