-3.2 C
Skopje
Wednesday, January 19, 2022

Кривична за охриѓанец за ширење омраза на Фејсбук

Најчитани вести

Шеесет и тригодишен охриѓанец доби кривична пријава поради ширење расистички и ксенофобични материјали на Фејсбук.

Според информациите, тој на 30.10.2021 на објавен текст на електронски медиум од својот Фејсбук профил напишал коментар со содржина со која поттикнал омраза кон одредена група.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com