17.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

Кремљ: Средбата Путин-Зеленски ќе зависи од модалитетите на договорот

Најчитани вести

Потенцијалната средба меѓу рускиот претседател Владимир Путин и неговиот украински колега Владимир Зеленски, со цел да се потпише договор за решавање на актуелната ситуација, ќе зависи од модалитетите на документот, кој допрва треба да се договори, изјави денеска портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков.

„Сè ќе зависи од модалитетот на документот, за кој допрва треба да се договориме“, рече Песков на прес-конференција.

Советникот на украинскиот претседател Михаил Подољак претходно изјави дека по завршувањето на работата на тој документ може да се организира средба меѓу Путин и Зеленски, потсетува руската агенција ТАС С.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com