4.8 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Крвнички старт врз Меси

Најчитани вести

Аргентина како гостин во Каракас ја победи Венецуела со 3:1 во квалификациите за пласман на Светското првенство во Катар.

Натпреварот го обележа крвничкиот старт на Адријан Мартинез врз Лионел Меси. Новиот играч на ПСЖ имаше среќа што Мартинез не му ја скрши ногата.

Поради стартот, Мартинез доби црвен картон. Меси неколку минути остана да лежи на теренот, но мина без повреда.

Репрезентативецот на Венцуела на теренот влезе во 25. минута, а шест минути подоцна во солзи го напушти теренот поради крвничкиот старт.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com