-10.2 C
Skopje
Thursday, February 9, 2023

Крвав Ден на независноста во Чикаго – тројца избодени, десетици прегазени

Најчитани вести

Најмалку 16 лица се повредени во Чикаго при тепачка за време на традиционален огномет, што предизвикало паника и стампедо на прославата по повод 4 јули, Денот на независноста.

Портпаролот на полицијата, Ентони Гулјелми, изјави дека три лица биле избодени за време на тепачката, а 16 се префрлени во болница бидејќи биле прегазени од луѓе кои панично бегале од местото на настанот, пренесе АП.

Засега не е познато дали некој е уапсен поради инцидентот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести