Home » Крвава свадба во Бјелина: Двајца избодени со нож, трет претепан, невидена пресметка меѓу сватови во сала!

Крвава свадба во Бјелина: Двајца избодени со нож, трет претепан, невидена пресметка меѓу сватови во сала!

by Журнал.мк

Три лица се тешко повредени во тепачката во Бјелина, јавија бањалучките медиуми. Според информациите, две лица биле избодени со нож, а третиот бил претепан во таа пресметка.

Во 23 часот и 30 минути возило на Брза помош при тепачка донело три тешко повредени лица. Веднаш по приемот било констатирано дека двајца од нив се со тешки повреди предизвикани од ладно оружје. Еден пациент имал повреди во пределот на стомакот, две убодни рани и бил итно опериран. Вториот пациент имал убодни рани во пределот на стомакот и градниот кош. На него и била извршена итна операција, додека третиот пациент имал повреди на главата, лицето, коските на лицето и окото, јавува БНТВ.Сите тројца пациенти се сместени на одделението за интензивна нега во болницата „Свети Врачеви“ и сите се опасни по живот, изјави за БН ТВ, Милан Тодоровиќ, раководител на хируршки гранки.Од полициската управа во Бијелина за ИнфоБијелина велат дека кај нив била пријавена тепачка меѓу три лица, а за се бил информиран и дежурниот обвинител.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More