8.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Крај на трансфер сагата за Гризман, Французинот следната недела потпишува за Барселона

Најчитани вести

Според пишувањата на францускиот весник сапуницата околу трансферот на Антоан Гризман во Барселона конечно ќе заврши.

Гризман долго време се поврзува со Барселона, но речиси и да нема ништо конкретно околу неговиот ангажман за каталонскиот гигант.

Сепак, „Л’Екип“ тврди дека со полна пареа се работи за реализација на трансферот и во текот на следната недела Гризман ќе биде презентиран како ново засилување на Барселона.

Откупната клаузила за Гризман од понеделникот падна од 200 милиони на 120 милиони евра и тоа е сумата која ќе ја плати Барселона за неговиот ангажман.

Слични информации има и „Мундо Депортиво“, тие се дури и поконкретни, пишуваат дека трансферот ќе биде официјализиран на 11. јули во четврток.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести