32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Крај на сезоната за Депај, ќе го пропушти и ЕУРО 2020

Најчитани вести

Фудбалерот на Лион Мемфис Депај тешко го повредил коленото на левата нога, поради што сезоната за него е завршена.

Холанѓанецот се повредил на натпреварпт против Рен (0:1). Лекарските прегледи покажале дека станува збор за раптура на предниот вкрстен лигамент. Депај ќе биде надвор од фудбалските терени најмалку шест месци.

„Многу е сериозно. Се сомневаме дека ќе се врати до крајот на сезоната“, рекол спортскиот директор на Лион, Жунињо.

Оваа повреда веројтно ќе го оддалечи Депај и од Европското првенство, што ќе претставува сериозен удар за репрезентацијата на Холандија.

Депај (25) оваа сезона постигнал 14 гола на 18 одиграни натпревари

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com