Home » Крај на сагата со Виктор Осимен!

Крај на сагата со Виктор Осимен!

by Lina Muslija

Виктор Осимен, најдобриот стрелец во италијанската Серија А и следната година ќе игра во Наполи.

Одличниот Нигериец беше еден од најзаслужните што Наполи го освои Скудетото по пауза од 33 години. Голем беше интересот за него од европските гиганти, но и понатаму ќе го гледаме под Везув.

Де Лаурентис не сакаше да слушне за преговори за сума под 150 милиони евра, но и водеше преговори со менаџерот на фудбалерот за продолжување на соработката. Тие преговори според последните информации вродиле со плод.

Главниот услов за останувањето на Осимен беше неговата откупна клазула идната година да изнесува 120 милиони евра што е сума која е прифатлива за европските гиганти, секако ако ја задржи формата од последната сезона.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More