21.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Крај на надежите: Кулушевски доби повик од Шведска

Најчитани вести

Еден од најголемите таленти со потекло од Македонија, Дејан Кулушевски и официјално нема да игра за нашата селекција во иднина.

Играчот на Парма кој блеска во дресот на „млекарите“ го доби деби повикот за репрезентацијата на Шведска за последните два квалификациски натпревари кои ќе ги одигра неговата „нова“ репрезентација.

Единствен зрак на надеж за нашата селекција би бил доколку Кулушевски не одигра нит минута на двата натпревари кои ќе ги одигра Шведска за две недели.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com