21.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

КРАЈ НА ЕРАТА Викторија Бекам ги изненади сите и направи драстичен потег

Најчитани вести

По долго двоумење, поранешната „Спајсица“ конечно е подготвена за голема промена

Покрај бракот со згодниот Дејвид Бекам и четири убави деца, 45-годишната Викторија Бекам е подеднакво горда и на својата модна линија, која ја крена на нозе уште во 2008 година. Сепак, не е тајна дека минатата година поранешната „Спајсица“ се најде пред финансиски колапс, падна во долгови и изгуби значителни суми пари. Иако досега не сакаше да го стори тоа, ако треба да му се верува на таблоидот „Хит“, една ера е при крај – Викторија се откажува од својата модна линија.

Имено, споменатите медиуми пишуваат дека поранешната „Спајсица“ конечно е „подготвена да го признае поразот и да се подготви за нов живот без нејзиниот бренд“. Со оглед на огромните загуби со кои е потешко да се справи, Викторија реши да се посвети на повеќе профитабилен „бизнис“ – нејзината линија за убавина „Викторија Бекам убавица“, линија за јадења, но исто така, следејќи го примерот на славните Кардашијанс, заработка во реални шоуа.

‘Нејзината модна линија за неа значи сè на светот, но на сите им е јасно дека се бори со финансиите. Затоа, размислува да го смени фокусот на работите што помалку ќе и пречат и ќе заработи повеќе пари. Затоа, таа побара совет од Кардашијанс, кои на тој начин заработуваат вртоглави „цифри“, откри извор близок до семејството.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com