Home » Крај на драмата – фудбалерот на Ница е безбеден

Крај на драмата – фудбалерот на Ница е безбеден

by Lina Muslija

Фудбалерот на Ница, Алексис Бека Бека, кој се закануваше дека ќе се самоубие, се наоѓа на безбеден.

Французинот бил на вијадуктот Мањан на автопатот М8 и се заканил дека ќе скокне од 100 метри височина. Ја прескокнал заштитната ограда и седел на другата страна.

Според првите информации, се шпекулираше дека на овој потег се одлучил откако му раскинала девојката. Во меѓувреме, неговиот клуб демантираше.

„Приказната за раскинувањето е целосно лажна. Таа нема никаква врска со она што се случува и е надвор од контекст. Нема да даваме дополнителни коментари во врска со оваа ситуација“, изјави од фудбалскиот клуб Ница.

Станува збор за 22.годишен фудбалер кој минатата година пристигна од Локомотив Москва за 12.000.000 евра.

Клубот ги откажа сите медиумски активности кои беа закажани за денеска, а на лице место е испратен психолог. Фудбалските тренинзи се одржаа според планот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More