32.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

Крај на големата љубов по 9 години: Учесникот во ТЛЗП се спакувал и заминал од семејниот дом

Најчитани вести

Ненад Пагонис (32) и неговата невенчана сопруга, актерката и пејачка Маја Брукнер (37), решија да се разделат по девет години заедничко живеење.

Несогласувањата меѓу нив, наводно станале се почести во последно време, а недостигот на разбирање и компромис го направи нивниот случај со таков крај.

Имено, поради една од многуте кавги, кик- боксерот се спакувал и го напуштил домот на семејството. Сепак, ова не е првпат парот да се распадне.

Пред да ги добијат нивната ќерка Теса (4) и синот Владимир (3), тие неколкупати се разделувале и помирувале, нарекувајќи ја нивната врска „рогови во вреќа“ во едно интервју.

Иако пред само една година, Пагонис убаво зборуваше за неговиот брак, тој сега реши да ја прекине врската со актерката, пишува српски „Стори“.

Тие се сметаа за една од најскладните парови на јавната сцена. Додека тој има освоено титули низ целиот свет, таа секогаш го поддржуваше. Тие се сретнале случајно, иако средбата траела само неколку минути, боксерот веќе копнеел да започне семејство со неа.

– На самиот почеток, навистина ме привлекоа нејзината машкост и харизма, додека подоцна, повеќе бев освојуван и задржан од особини како што се верноста и лојалноста – рече Ненад тогаш.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com