22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Кратка и јасна: Богдана со прва изјава за медиумите по величествената свадба

Најчитани вести

Српската јавност уште ги сумира впечатоците ог величествената свадба на Вељко и Богдана Ражнатовиќ, која се одржа во неделата, во белградскиот луксузен хотел Хајат.

Прв по свадбата се огласи Вељко, кој изјави дека си поминал прекрасно и дека му е драго што успеале да ги испочитуваат речиси сите српски обичаи и традиции.

Богдана, пак, ретко се експонира во јавноста со изјави, но овојпат направила исклучок и за магазинот „Хелоу“ се согласила со својот сопруг дека венчавката била совршена.

„Мислам дека тоа е најдобриот опис на нашата венчавка. Уживавме во секој момент, особено во веселбата со нашите најблиски, која траеше до утрото“, изјавила таа.

По свадбата, парот заедно со Цеца ќе живее во луксузната вила на Дедиње.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com