17.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Кралското семејство тагува: Принцезата Кетрин со двете деца на погребот на Кралицата

Најчитани вести

Моментално, во Лондон се одржува црковната церемонија за погребот на кралицата Елизабета II.

Британското кралско семејство пристигна во Вестминстерската Опатија за да ѝ го каже последното збогум на Кралицата.

Принцезата Кетрин се појави заедно со двете деца Џорџ и Шарлот. Кетрин се појави заедно со двете деца Џорџ и Шарлот. Двете принцези беа облечени во црни комбинации со шешир.

40-годишната принцеза на Велс носеше бисерен накит од личната колекција на Кралицата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com