Home » КРАЛСКА БОЛКА: Принцот Луис вриштеше на авионите над Бакингемската палата

КРАЛСКА БОЛКА: Принцот Луис вриштеше на авионите над Бакингемската палата

by Журнал.мк

КРАЛСКА БОЛКА: Принцот Луис вриштеше на авионите над Бакингемската палата

4-годишното момче имаше незаборавен момент кога кралското семејство се појави на балконот на Бакингемската палата за време на прославата на платинестиот јубилеј на кралицата Елизабета

Принцот Луис – најмалото дете на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон – имаше незаборавен момент за време на церемонијата на Trooping the Color.

Луис (4) мафташе кон толпата, правеше смешни лица и ги покриваше своите уши за време на бучната парада додека семејството стоеше на балконот на Бакингемската палата.

Сликата на Луис како ги покрива ушите и вика покрај кралицата Елизабета сстана вирално на социјалните мрежи и брзо стана меме.

На Луис му се придружија неговите родители Кејт Мидлтон и Принцот Вилијам и неговите двајца браќа и сестри, принцезата Шарлот (7) и принцот Џорџ (8). .

Во меѓувреме, неговата мајка оддаде голема модна изјава за време на почетокот на прославата на платинестиот јубилеј на кралицата.

Мидлтон ја канализираше принцезата Дијана носејќи бел фустан од Александар Меквин, комбиниран со обетки од дијамант и сафир на нејзината покојна свекрва.

Таа го носеше и соодветниот ѓердан на Дијана.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More