-2.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА СКОВАЛА ПЕКОЛЕН ПЛАН: Ова ќе ги навреди Меган и Хари повеќе од одземање на титулата!

Најчитани вести

Кралицата Елизабета смислила план како да им се одмазди на Меган Маркл и принцот Хари, а тоа ќе биде нешто полошо одземање на титулата.

Ја задржаа титулата Сасекс и тоа е тоа

Откако Меган Маркл и принцот Хари ја напуштија кралската куќа, тие го загубија правото да го користат зборот „кралски“. Тие ги задржаа титулите војвода и војвотка од Сасекс, а Хари продолжува да потпишува како принц. Сепак, тие сe уште ги користат сите можни привилегии што им носат титулите за да заработат пари.

Кралицата смисли полош план отколку да им ги одземе титулите на Меган и Хари – кралицата Елизабета ги игнорира и тоа е најголемата казна за двајцата – вели Ингрид Севард, кралскиот експерт.

Кралицата Елизабета ќе ја навреди Меган Маркл

Севард смета дека кралицата Елизабета нема да им ги одземе титулите на Меган Маркл и принцот Хари, но ќе направи нешто уште понавредливо за нив.

Princ Hari i Megan Markl
Јубилејната прослава ќе биде настан на годината

Ако ги исклучи од прославата на јубилејот што го слави следната година, ќе биде пострашно отколку да им се одземе титулите – посочува Севард.
Меган Маркл веќе беше навредена што малата Лилибет не влезе во списокот на наследници на круната два месеци по нејзиното раѓање, што беше исправено откако пишуваа медиумите.

Меган Маркл и принцот Хари во интервју за Опра Винфри зборуваа за тоа што мислат за губење на титулата. По тој повод, Меган истакна дека нивниот син Арчи не ја добил кралската титула, што значело дека круната повеќе не му плаќа обезбедување. „Тие не сакаа да родам принц или принцеза, а додека бев бремена, неколку пати разговаравме за безбедноста, но тие не се грижеа за тоа“ – рече Меган. Меган Маркл тогаш рече дека никогаш не била фасцинирана од круната и луксузот, туку дека и било многу важно да стане мајка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести