Home » Краев: Честитки за Македонија, но не е непобедлива

Краев: Честитки за Македонија, но не е непобедлива

by Журнал.мк

Бугарскиот репрезентативец Адријан Краев смета дека тој и неговите сограчи можат да ја совладаат Македонија на стартот од новото издание на Лигата на нации.

Македонија денеска од 18 часот и гостува на Бугарија во Разград, а Краев вели дека избраниците на селекторот Милевски не се непобедливи иако играат фантастично во последните години.

– Можам да ѝ честитам на Македонија за сите резултати во последно време, но мислам дека не се супериорни во однос на нас и не се непобедливи. Имаме шанси да победиме. Јасно е дека овој натпревар е многу важен за Бугарија, и затоа сите мора да дадеме сѐ од себе за да дојдеме до победата која ќе ни даде самодоверба за следните предизвици. Но, дури и да не победиме не смее да ги наведнеме главите, мора да продолжиме понатаму и да бараме победи во следните натпревари – изјави Краев.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More