-2.2 C
Skopje
Sunday, February 5, 2023

Крадци влегле во домот на Ди Марија

Најчитани вести

ПСЖ, синоќа, доживеа шокантен пораз од Нант (1:2) на „Паркот на Принцовите“. Мечот го обележа моментот од 62.минута, кога спортскиот директор Леонардо го повика тренерот Маурицио Покетино и од него побарал да го замени Анхел Ди Марија.

Француските медиуми открија зошто Леонардо се замешал во работата на тренерот. Додека се играл натпреварот, крадци влегле во домот на Ди Марија, во кој било неговото семејство.

Ди Марија експресно го напуштил стадионот, а засега нема повеќе информации околу она што се случувало во домот.

Играчите на ПСЖ во последните 18 месеци се мета на крадци, ограбени беа Мауро Икарди, Серхио Рико, Тијаго Силва и Ерик Максим Чупо Мотинг. Француските медиуми пренесуваат дека синоќа крадци го „посетиле“ и домот во кој живеат родителите на Маркињос.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести