-5.2 C
Skopje
Monday, January 24, 2022

Краделе по куќи, деловни објекти и гаражи, уапсени четири лица од Куманово

Најчитани вести

Кумановската полиција денеска уапси четворица кумановци во два одделни случаи за тешка кражба, соопштиja денеска од СВР Куманово. Двајца се сомничат дека краделе од две куќи и деловен објект, другите двајца пак краделе од гаража.

„Утрово во 06: 00 часот, полициски службеници од СВР Куманово, врз основа на судска наредба од Основен суд Куманово, ги лишиле од слобода дваесет и деветгодишниот М.З. (29) и четириесет и седумгодишниот Р.Е.поради постоење основи на сомнение дека во три наврати, на 19- ти февруари, 9 и 19-ти април годинава, со употреба на сила влегле во две куќи и еден деловен објект и одзеле разни предмети“, соопштија од СВР Куманово.

Исто така, утрово во 06:50 часот, кумановската полиција врз основа на судска наредба од Основен суд Куманово, ги лишиле од слобода Ч.М.(19) и Е.С.(20), двајцата од Куманово, поради постоење основи на сомнение дека на 3-ти февруари годинава, со употреба на сила од гаража на Ф.Н. на улица „Пелинска” одзеле повеќе разни предмети.

Четворицата уапсени биле спроведени во Основен суд Куманово за понатамошна постапка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com