0.8 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Кој ќе ја носи легендарната „седумка“ во Манчестер Јунајтед?

Најчитани вести

Манчестер јунајтед ќе мора да донесе одлука за тоа кој ќе ја носи легендарната „седумка“ на „Олд Трафорд“ оваа сезона.

Бројот седум е заштитен знак на Роналдо, но тој број има посебна тежина и на „Театарот на соништата“ затоа што во историјата го носеа голем број легенди како Ерик Кантона, Џорџ Бест и Дејвид Беакм.

Интересно е тоа што Премиерлигата на својот официјален сајт ја додели „седумката“ на двајцата фудбалери. На профилот на играчите на Кавани и Роналдо и двајцата го имаат истиот број, но Јунајтед уште не реши официјално чиј ќе биде бројот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com