21.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Кој ја намести Бритни Спирс? Шокантен филм за губење контрола над сопствениот живот!

Најчитани вести

Бритни Спирс имаше само 15 години кога го потпиша првиот договор. Кон крајот на 90-тите, таа стана една од најпопуларните пејачки во светот. И тогаш, на 25-годишна возраст, таа потона во виорот на медиумска потера, нервен слом и неуспешни врски.

Нов шокантен документарец за поп принцезата ја раскажува приказната за тоа како Бритни го загуби правото на глас и последните 12 години нејзиниот татко е законски владетел во нејзиниот живот и има право да одлучува за нејзината работа, пари, настапи и здравје. Ивана Нанут го коментираше филмот за списанието ИН.

Неодамна прикажаниот шокантен документарец „Рамка на Бритни Спирс“, повторно започна дебата за контролата врз животот на таткото на Бритни Спирс. Филмот се занимава со нејзината успешна кариера, медиумскиот линч што го доживеала во моментите кога нејзиниот приватен живот се распаѓал, а најмногу деталите за старателството, под кои пејачката се наоѓа во последните 13 години. Тато Џејми управува со целиот имот на неговата ќерка Бритни, па дури и пошокантен, да ги донесе сите деловни и приватни одлуки во нејзино име. Бритни живееше во овие услови, без никаква слобода, од распадот на 2008 година, по бурниот развод и тешката борба за старателство над детето.

Исто така, #FreeBritney, движење поддржано од нејзините обожаватели, се шири на социјалните мрежи. Тие сакаат да посочат на заговор против нивната омилена пејачка и вршат притисок врз судовите да ја разгледаат одлуката за старателство, за која многумина сметаат дека повеќе не е потребна. Пред неколку месеци, пејачката се обиде да го оспори старателството на нејзиниот татко на суд, но повторно без успех. И покрај неколкуте нови сослушувања, Бритни Спирс сè уште не смее да носи свои одлуки, а нејзиниот татко е сè уште нејзин чувар. Благодарение на филмот кој исто така покажува како таа била клеветена од нејзиниот поранешен, тогаш помалку популарен дечко, пејачот Џастин Тимберлејк, неодамна, по скоро 20 години, јавно се извини и призна дека не е во право.

Од друга страна, Бритни на социјалните мрежи изјави дека без оглед што мислиме дека знаеме за животот на една личност, тоа не е ништо во споредба со вистинската личност што живее зад камерите. Таа се обидува да ја поврати својата независност со други средства, како што е ветување дека нема да дејствува додека не се отстрани спорното старателство. И, во моментов тоа е нејзиното најдобро средство дека луѓето што ја контролираат нејзината кариера навистина конечно ја слушаат.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com