28.8 C
Skopje
Sunday, June 20, 2021

Кој од врвот на власта ги штити наркобосовите од Грчец и Арачиново? , прашува Костовски

Најчитани вести

Пратеникот Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ прашува кој од врвот на власта ги штити наркобосовите од Грчец и Арачиново?

Кој е кртот, не е вистинското прашање! Акцијата е изминирана во корен, тоа не го издал некој службеник, туку висок функционер. Рибата смрди од главата! Вистинското прашање кој од врвот на власта си ги спасил извршителите од Грчец и Арачиново!? Спасовски, да не си помислил да се вадиш! 5 години си министер во МВР, ова е недозволиво! Поднесиси оставка веднаш! Оставка, затоа што се додека оваа криминална багра е на власт нема и не може да има правда.

ПС. Чекам коментар и од Љупчо Николовски Путерот, секако ако не е зафатен со работа од 16 часа или одмор во Дубаи, пишува Костовски на „Фејсбук“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести