19.8 C
Skopje
Tuesday, May 24, 2022

Кој најмногу заработува на Инстаграм?

Најчитани вести

Инстаграм „Листaтa на богатите 2019″ се заснова на тоа колку еден инфлуенсер може да наплати и заработи за една објава, како и на просечниот негов број ангажмани и бројот следачи на оваа друштвена мрежа.

Веќе втора година по ред, ѕвездата од реалните шоуа, Кајли Џенер е на врвот на оваа листа, годинава и  со поголема заработка. Таа за една објава на Инстаграм во просек наплатува 1,26 милиони долари.

Зад неа е Аријана Гранде со 996.000 долари, додека трет е фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо, чиишто објави просечнно вредат по 975.000 долари.

На четврто место е Ким Кардашијан со 910.000 долари. Следуваат поп-пејачката Селена Гомез (886.000 долари), глумецот Двејн Џонсон „Д Рок” (882.000 долари) и седма е Бијонсе (785.000 долари)./24info.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com