18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Кој вели дека се разведуваме? Амал и Џорџ тајно се венчаа

Најчитани вести

Холивудскиот шармер, 59-годишниот Џорџ Клуни и неговата 17-годишна сопруга, адвокатката Амал, минатата година ја прославија шестата годишнина од бракот, која ја крунисаа со две деца, тригодишните близнаци Александар и Ел. Веројатно не е напишано многу за ниту една славна двојка, како за нивните наводни проблеми во брак и развод, кои претстојат, а Џорџ и Амал се добро свесни за тоа. Списанието Ден на жената затоа пишува дека парот неодамна имал тајна втора венчавка на која ги обновиле брачните завети, за да покажат љубов и поддршка едни на други.

Нивните пријатели стравуваа дека нивниот брак нема да ја преживее познатата седма година

Извор близок до Клуни открил дека нивната втора венчавка дошла како „мелем на раната“ предизвикана од разни проблеми што ги надминале. ‘Амал и Џорџ имаа тешки шест години, со сите озборувања околу Холивуд за развод. Нивните пријатели стравуваа дека нивниот брак нема да ја преживее познатата седма година. За среќа, тие се уште се заедно и дури сега тајно ги обновија заклетвите во знак на љубов и поддршка едни на други ’, изјави изворот.

Со оглед на пандемијата и блокадата, Џорџ и Амал не можеа да направат голема прослава, туку само интимна церемонија, но изворот тврди дека тоа им одговарало. Тој потсети како пред тоа нивниот брак беше навистина „на тенок мраз“. ‘Стана толку сериозно што Амал почна да поминува повеќе време во нивната селска куќа во Англија отколку со Џорџ во куќа во Лос Анџелес. Нивните животи станаа мизерни и така се чувствуваа “, рекол изворот, додавајќи дека заклучувањето ги принуди да живеат заедно под ист покрив, што им помогна конечно да разговараат и да ги решат несогласувањата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com