Home » Кој би се обложил на ваков резултат? Јунајтед го „растури“ Ливерпул на првиот пријателски меч

Кој би се обложил на ваков резултат? Јунајтед го „растури“ Ливерпул на првиот пријателски меч

by Журнал.мк

Манчестер јунајтед, во првиот меч под водство на новиот менаџер Ерик Тен Хаг, стигна до зачудувачка 4:0 победа над Ливерпул во пријателски меч во Бангкок, Тајланд, зголемувајќи ги надежите на очајните навивачи на „ѓаволите“.

Џејдон Санчо го отвори резултатот во 12. минута со убав гол, пред по половина час игра да биде 2:0 со голот на Фред, за три минути подоцна, Антони Марсијал да зголеми на 3:0, во шокантно отварање на натпреварот.

Секако, двата менаџери направија огромен број на замени во составите, бидејќи се работи за прв вистински тест по долгата латна пауза, но тоа не помогна на Ливерпул, кој прими и четврти гол во 76. минута преку талентираниот Факундо Пелистри. Мо Салах, по влегувањето во игра беше постојана опасност за голот на противникот, но двапати ја погоди стативата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More