-8.2 C
Skopje
Wednesday, February 8, 2023

Која сестра подобро ги искомбинирала каубојките: Кендал Џенер или Кортни Кардашијан?

Најчитани вести

Кортни Кардашијан и нејзината полусестра Кендал Џенер објавија на Инстаграм фотографии на кои позираав во популарните чизми „каубојки“, кои повторно се вратија на модната сцена.

Кендал ги искомбинира во романтичен фустан со цветен принт, во канти-стил, додека, пак, Кортни направи поголем моден исчекор – ги искомбинира со црни бикини, кошула со принт и капче.

Цената на најновите каубојски чизми во САД се движат околу 200 долари, а оние со златна боја чинат и до 800 долари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести