10.8 C
Skopje
Sunday, October 24, 2021

Котлар: Би сакала во Центар сите заедно да поставиме нови стандарди

Најчитани вести

Кандидатот за градоначалник за општина Центар од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Наташа Котлар преку видео изјава денеска вели дека во следниот период планира да тропне на секоја врата се со цел да ја презентира програмата и визијата за Центар.

-Почитувани центарци.

Да се биде кандидат за градоначалник во Центар е голема одговрност но и голем предизвик.

Би сакала во Центар сите заедно да поставиме нови стандарди, да го вратиме зеленилото, да ја подобриме хигиената, да ја уредиме општината да овозможиме достоинствен живот, хуманизација на просторот и просперитет на општината.

Во следниот период јас и мојот тим ќе дојдеме до секој дом, ќе тропнеме на секоја врата, се со цел да ви ја презентирам мојата програма и визија за Центар, стои во нејзниот пост на Фејсбук.

Почитувани центарци. Да се биде кандидат за градоначалник во Центар е голема одговрност но и голем предизвик.Би сакала во Центар сите заедно да поставиме нови стандарди, да го вратиме зеленилото, да ја подобриме хигиената, да ја уредиме општината да овозможиме достоинствен живот, хуманизација на просторот и просперитет на општината.Во следниот период јас и мојот тим ќе дојдеме до секој дом, ќе тропнеме на секоја врата, се со цел да ви ја презентирам мојата програма и визија за Центар.

Posted by Наташа Котлар/Natasa Kotlar on Thursday, September 30, 2021

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com