Home » Костов: Левски заслужено победи на тешкиот терен

Костов: Левски заслужено победи на тешкиот терен

by Lina Muslija

Левски во рамките од второто коло од квалификации за Конференциската Лига го совлада нашиот претставник Шкупи со 0:2, со што во голема мера си го осигура пласманот понатаму.

Бугарскиот состав дојде во Скопје по поволен резултат и тоа и го оствари. Тренерот на Левски, Николај Костов рече дека Левски заслужил да победи на терен кој реално не бил за игра.

„На Ваков Очаен Терен Ова Што Го Одигравме Е Одлично. Забележавме Голема Победа, Која Не Прави Фаворит За Пласманот Понатаму. Реално На Ваков Терен И Не Можевме Нешто Да Одиграме Освен Тие Долги Топки, И Таа Тактика Која Ја Практикувавме Вечерва. Имаше Провокации На Теренот, Што Не Би Требало Да Се Случува, Сепак, Ова Е Спорт. Жал Ми Е За Тоа Што Се Случувало Во Текот На Денешниот Ден Со Нашите Навивачи, Тоа Не Смее Да Се Случува Исто Така“ – Рече Костов.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More