8.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Коста Петров нов потпретседател на СДСМ: Немањето искуство во политиката е мојот адут

Најчитани вести

Авторот и ПР експерт, Коста Петров вечерва е избран за еден од потпретседателите на владејачката СДСМ.

Нов потпретседател е и министерката Мила Царовска, а оваа позиција ја напуштија Петре Шилегов и Форсина Ременски.

Петров вечерва преку својот Фејсбук профил порача дека одлучил да влезе во политика за да се обиде да направи нешто подобро, а не само да стои настрана и да коментира. Вели дека немањето искуство во политката го смета за свој најголем адут.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести