10.8 C
Skopje
Thursday, December 8, 2022

Костадинов: Палењето автомобил на членови од СДСМ е доказ за обновата за која се залага опозицијата

Најчитани вести

Последниот инцидент во Штип каде е запален автобомилот на членови на СДСМ е доказ за тоа за каква обнова се залагаат Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, изјави денеска портпаролот на владејачката партија, Костадин Костадинов.

Тој рече дека за опозицијата, обновата значи обнова на поделбите и насилство врз неистомислениците.

Костадинов пред новинарите денеска го повтори и ставот дека ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се единствените кои се против НАТО, против ЕУ, против реформите и интересите на државата, што било потврдено и со последните изјави на европски лидери кои за опозицијата оценуваат дека е анти-ЕУ.

Утрово беа запалени пет возила во Штип. Од нив три целосно се изгорени, а две делумно. Меѓу возилата кои целосно изгореле се двете возила на семејството Тушеви. Едното возило е на Никола Тушев, кој е поранешен претседател од огранокот на СДСМ во Штип, а другото на неговиот татко Мите Тушев. Тие се брат и татко на поранешната пратеничка од СДСМ Маринела Тушева. Возилата биле паркирани на различни места на паркингот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести