7.8 C
Skopje
Monday, December 5, 2022

Косово пред баражот со Македонија се засилува со Стружанец?!

Најчитани вести

Албанските медиуми објавија дека Косово пред натпреварот со Македонија може да добие засилување.

Имено, Пајтим Касами кој во својата кариера го носеше дресот на повеќе европски клубови има можност да избере да настапува Косово. Фудбалерите кои имаат право да играат Косово и кои не одиграле ниту еден официјален натпревар за друга земја од кога Косово е член на ФИФА и УЕФА можат да изберат да настапуваат за оваа селекција.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести