7.8 C
Skopje
Monday, December 5, 2022

Косово за натпреварот со Македонија бара повеќе билети!

Најчитани вести

Македонија во март ја очекува натпреварот против Косово во Лигата на Нации.

Полуфиналето во Лигата на Нации ќе се игра на нашата арена во Скопје и тоа може да биде предност за Македонија. Во второто полуфинале играат Белорусија и Грузија па така кој и да победи од нас и Косово ќе биде фаворит во финалето.

Албанските медиуми сега пишуваат дека од федерацијата на Косово побарала од ФФМ и УЕФА повеќе влезници отколку што им следува.

Натпреварот помеѓу Македонија и Косово е закажан за 26-ти март.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести