7.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Косовец со фалсификувани документи фатен на скопскиот аеродром

Најчитани вести

Вчера попладне жител на Косово бил приведен од полициски службеници, поради фалсификувани документи, пренесува МВР.

„Вчера во 17:00 часот на граничен премин „Меѓународен Аеродром – Скопје“, полициски службеници го привеле К.Б.(39) од Косово, поради сомнение за поседување фалсификувани документи. Во 19:00 часот К.Б. бил предаден на инспектори од Регионалниот центар за гранични работи Север за понатамошна постапка“, додаваат од МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести