23.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Короната влезе на Евровизија: Откриено која делегација оди во изолација!

Најчитани вести

Членка на португалската делегација на овогодинешната Евровизија е позитивна на корона вирусот, а тоа е потврдено со рутински тест во Торино.

Имено, останатиот дел од делегацијата на Португалија засега е добро и не покажува никакви симптоми.

Поради здраствените протоколи, им било направено уште еден ПЦР-тест на сите членови, ги вратиле во хотел и таму мора да се 7 дена во изолација.

Детали за нивната состојба ќе бид објавено на официјалниот сајт на Евровизија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com