Home » Кореа оди во Марсеј, Санчез се враќа во Интер!

Кореа оди во Марсеј, Санчез се враќа во Интер!

by Lina Muslija

Марсеј ќе го земе Кореа на позајмица за 2 милиони евра, со опција од доплата на 10 милиони евра да го откупат целосно.

Откупот би станал обврзувачки доколку Марсеј се пласира во Лигата на шампионите.

Утре треба да бидат поминати медицинските тестови и трансферот да биде комплетиран.

Местото од Кореа, Интер ќе го пополни со искусниот Алексис Санчез кој во Милано ќе пристигне како слободен играч.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More