28.8 C
Skopje
Thursday, August 11, 2022

Концерт со класици и евергрини Вечерва на Скопско лето

Најчитани вести

Вечерва на Скопско лето, од 20.30 часот, во Националната опера и балет (НОБ) ќе се одржи гала концерт на камерниот оркестар „Скопски солисти“, насловен „Од класика до евергрин“. Ќе диригира Иван Еминовиќ, а солисти се Наде Талевска-Спасовска – сопран и Горан Наумовски – естраден уметник. Уметнички раководител е проф. м-р Васил Атанасов.

Билетите по цена од 200 денари се продаваат на www.mktickets.mk и во НОБ.

Во 21 часот, во Сули ан ќе има проекција на филмот „Хотел Гагарин“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com