Home » Концерт посветен на Тоше Проески на „Гумење“ во Крушево

Концерт посветен на Тоше Проески на „Гумење“ во Крушево

by Журнал.мк

На денот на последниот концерт на Тоше Проески, 5 октомври, вечерва на Гумење ќе се одржи концерт „Со љубов за Тоше“.

Пред спомен куќата „Тодор Проески“, во Крушево, на вториот по ред концерт ќе настапат „Фрајле“, Бојан Маровиќ, Александра Јанева, Димитар Андоновски, Славица Ангелова, Мите Стоилков, Александра Трајческа, Никола Зацески, Зоран Илиев и „Инвиктус бенд“.

-На концертот ќе ги пееме неговите безвременски хитови – „Со љубов за Тоше“, најавуваат од тимот „Krusevo Advisor“.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More