22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Концерт на пијанистките Мимоза Ќека и Јована Трајчева

Најчитани вести

Пијанистките Мимоза Ќека и Јована Трајчева вечер од 20 часот во Камерната сала на Филхармонијата ќе одржат концерт насловен „Празнична рапсодија“. На програмата се дела од Чајковски, Лист, Пјацола, Рахмањинов, Равел…

Нивниот концерт следува по успешните гостувања во Париз и Рим, каде што настапија со пијано дуо рецитали на фестивалот „Музички недели“ во Париз и на „Concerti del Tempietto“ во Рим.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com