Home » Конференциска лига: Барди со Трабзон против Базел

Конференциска лига: Барди со Трабзон против Базел

by Журнал.мк

Денеска во седиштето на УЕФА, беа извлечени и двојките за плеј-офот во Конференциската лига. Трабзон, чии дрес го носи Енис Барди за противник го доби Базел.

Дерби во оваа фаза секако е суелот помеѓу Брага и Фиорентина. Српскиот преставник Паризан за противник го доби Шериф.

Плеј-оф двојки:

Карабаг-Гент
Трабзон-Базел
Лацио-Клуж
Бодо/Глимт-Лех Познан
Брага-Фиорентина
АЕК Ларнака-Дњепар 1
Шериф-Партизан
Лудогорец-Андерлехт

Првите натпревари на програмата се на 16.февруари 2023 година, реваншите ќе се одиграат на 23.февруари.

Финалето ќе се одигра на 14.јуни 2023 година во Прага.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More