-8.2 C
Skopje
Wednesday, February 8, 2023

Контролори на ЈСП истепани во автобус на Бит Пазар

Најчитани вести

Полицијата извести дека вчера во 10.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар, во автобус на ЈСП, додека Ф.Б.(37) и неговиот колега Х.М.(35), двајцата од Скопје, вршеле контрола на возните билети, биле физички нападнати од три лица, при што бил употребен и тврд предмет.

Се работи на расчистување на случајот

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести