32.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Конте ја доби довербата од Претставничкиот дом

Најчитани вести

Италијанскиот премиер Џузепе Конте ја доби довербата од Претставничкиот дом. „Против“ гласаа 263 додека „За“ гласаа 343 пратеници, а тројца беа воздржани.

Денес треба да се изјасни и Сенатот, но се очекува неизвесност поради нестабилно мнозинство на коалицијата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com