Конте ја доби довербата од Претставничкиот дом

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on google
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Италијанскиот премиер Џузепе Конте ја доби довербата од Претставничкиот дом. „Против“ гласаа 263 додека „За“ гласаа 343 пратеници, а тројца беа воздржани.

Денес треба да се изјасни и Сенатот, но се очекува неизвесност поради нестабилно мнозинство на коалицијата.

Вебмастер

Оставете коментар

Актуелно

@2019 – Новинска агенција ЖУРНАЛ. Сите права се задржани.

Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.