18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Конте: Сега мора да бидеме многу попрецизни и помотивирани, Милан не е само Ибрахимовиќ

Најчитани вести

Интер на последното соочување со Милан загуби со 2:1 и го налути Конте кој бараше поголемо залагање на теренот од неговите играчи по првото полувреме

Интер повторно ќе го дочека Милан, овојпат во четвртфиналето од Купот на Италија, Конте се надева дека неговите играчи ќе ја искористат оваа шанса за спортска одмазда против градскиот ривал.

„Ќе играме за да се квалификуваме во полуфиналето, го почитуваме ова натпреварување. Се најдовме во негатива од два гола во минатото соочување со Милан, сега мора да бидеме многу попрецизни и помотивирани, тоа ќе биде многу важно, Милан не е само Ибрахимовиќ. На Лукаку и Лаутаро Мартинез не им недостига храброст, понекогаш напаѓачите можат да имаат среќа, во друга ситуација тоа да не е случај. “ – вели Конте.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com