-0.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Конте: На повидок е нов бран на пандемијата

Најчитани вести

Италијанскиот премиер Џузепе Конте изјави дека наскоро може да се очекува нов бран на пандемијата со Ковид-19 во земјата и истакна дека се неопоходни нови мерки за да се спречи ширењето на вирусот.

Во изминатите 24 часа во Италија регистрирани се 12.000 новозаразени лица, а од последици од новиот коронавирус починале 448 пациенти.

Нивото на заразност во Италија изнесува 13,7 проценти.

зголемен број на заразени и смртни случаи се забележани во Англија, Франција и Германија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com